آیت الله رئیسی: در حمایت از سوریه تردیدی نداریم/اسد: همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران هستیم.

آیت الله رئیسی: در حمایت از سوریه تردیدی نداریم/اسد: همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران هستیم.
تیر 17, 1400
158 بازدید

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب شامگاه دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، با تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس‌جمهور سوریه گفت: ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای تثبیت امنیت و تحقق پیشرفت همچون گذشته تردیدی به خود راه نمی‌دهد. رئیسی با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان […]

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب شامگاه دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، با تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس‌جمهور سوریه گفت: ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای تثبیت امنیت و تحقق پیشرفت همچون گذشته تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

رئیسی با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان و موجب همگرایی ملت‌های مستقل است، افزود:  این دوراندیشی شما بود که حتی در اوج تهاجم تروریست‌ها به سوریه، کشور شما در حمایت از مردم فلسطین تردیدی به خود راه نداد.

وی تصریح کرد: دولت جدید برای مشارکت فعال، گسترده و مؤثر در بازسازی سوریه برنامه دارد.

رئیس‌جمهور منتخب گفت: جا دارد از قهرمان مبارزه با تروریسم و نماد پیوند راهبردی ایران و سوریه یعنی شهید سردار سلیمانی یاد کرده و برای همه شهدای مقاومت درخواست علو درجات کنم.

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک انتخاب آیت‌الله رئیسی از سوی مردم ایران گفت: برگزاری موفق این انتخابات را به شما و جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم.

وی اظهار امیدواری کرد که با آغاز به کار دولت جدید ایران، روابط دو کشور در همه زمینه‌ها گسترش یابد.

رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه‌، اظهار داشت: هر گاه یکی از دو ملت ایران و سوریه تحت فشار و محاصره قرار گرفتند، به حمایت از یکدیگر برخاسته‌اند و ملت و دولت سوریه، همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران است.

بشار اسد همچنین با تأکید بر اینکه ملت‌های ایران و سوریه همواره در کنار یکدیگر از مسأله فلسطین به عنوان عامل اتحاد همه مسلمانان و عدالتخواهان جهان و نیز حقوق ملت مظلوم یمن حمایت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ملت سوریه در موضوعات مختلف، همواره حامی و پشتیبان حقوق ملت ایران بوده و خواهد بود.